Piyalepasa Mah. Dogan Sok no 7/A Beyoğlu / İstanbul 34445 Türkiye

Mail: info@klasburo.com
Telefon: +90 212 2555780
Faks: +90 212 2354870

TEKNİK BİLGİLER

ASKILI DOSYA ÜRÜNÜ HAKKINDA TEKNİK BİLGİLER

Klasium dosyalama sistemi hastanelerin arşiv kapasitelerini maksimum bir seviyeye çıkmasını sağlamak ayrıca düzenli ve temiz bir ortam yaratılarak verimliliği arttırmak için tasarlanmıştır.Bu dosyalama sistemi için çeşitli ebatlarda dosya zarfı mevcuttur.Önerilen duruma göre istenilen ebat ve şekilde özel tasarımlarda yapılabilmektedir.Bu sistem yerden,zamandan ve paradan tasarruf sağlar.Eski demode sistem dolap veya raflarda kullanılan arşivlemede 10m2 yer işgal edilirken,klasium döner dosyalama sistemiyle bu sadece 0.85m2 dir.Bunun yanı sıra yüksek bir kapasite erişimi olan compact dolaplar veya askılı raflarla da bu kullanım şekli yapılabilmektedir.

Bu sistem arşivlerin haricinde devamlı sirkilasyonu olan bir servise veya idari birime yerleştirildiğinde tüm düzen ve rahatlamaları beraberinde getirir.Döner dolaba takılan dosyaların tamamı ünitelerde görünebilmekte ve her kat birbirinden  bağımsız dönebilme özelliğine sahiptir.Her katta dosyayı tutan döner askı tablası mevcuttur.Kotlama her birimin istediği sisteme göre yapılabilmektedir.Örneğin alfabetik,sayısal,alfa numarik,doğum tarihleri,posta koduyla,bilgisayar koduyla veya hastane protokol numarasıyla oluşturulabilmektedir.Bu renkli kodlama sistemiyle hem arşivlemeyi belli bir düzen içinde yapılabilmekte ayrıca istenilen dosya hemen bulanabilmektedir.

Klasium dosyalama sisteminde sırtlar dikey ve görünür biçimde askılanır.Bu askılandırılma sistemi döner dolaplar,compact dolaplar ve raflarda aynı şekilde yapılmaktadır.Röntgen film dosyaları tek gözlü veya çift gözlü olarak yapılmaktadır.Kraft kartondan yapılan dosyalar isteğe göre selefon kaplamalıda yapılmaktadır.Bu dosyalar çok kullanılan kağıt ve film ölçülerine göre düzenlenir.Dosyaların üzerinde hasta bilgileri için özel çizelgelerle düzenlenmiş bir sistem mevcuttur.Renkli marker kalem ile düzenlenen dosyalar kolay ve hatasız kullanım sağlar.İndeksleme çok açıktır ve yerini bulmamış dosyalar hemen fark edilir.

Klasium dosya zarfının metal aparatı radüslü olduğundan karşılığı olan döner tabla compact dolap veya raflara takıldığında karşılıkları da aynı şekilde radüslüdür.Takılan dosyalar dolarak sıkışıklık durumuna geldiklerinde herhangi bir dosyanın çıkarılması durumunda yanındaki dosyalar kesinlikle yerlerinden çıkmaz. 

BU ÜRÜNÜN TÜM KULLANIM HAKLARI FİRMAMIZA AİTTİR. 

Gelişmiş ülkelerde kullanılan bu en etkili kullanım ve çözüm şeklini ülkemizin saygıdeğer insanlarının hizmetine sunuyoruz.

***

DÖNER KULE TEKNİK ÖZELLİKLERİ              

  1. Döner kulenin askı tablası paslanmaması için1 mm kalınlığında galvanizli sac malzemeden olacaktır.
  2. Askı tablasının üzerine binecek, dosya ağırlığından etkilenmemesi için simetrik olarak her kata 4 adet ayraç paneli döner tablaya ve taşıyıcı borunun dışına geçirilen her katta ayrı ayrı bulunan döner borunun üzerine monte edilecektir.
  3. Döner tablanın rahat dönebilmesi için taşıyıcı borunun dışına takılan boruya yataklık vazifesi gören alüminyum aparatlardan bir tanesi döner tablanın altına diğeri de panelin altına monteli olacaktır. Panelin altındaki yataklı alüminyum aparat ile raflar arası mesafeyi sağlayan sabit alüminyum aparat arasında rulman olacaktır.
  4. Döner tablaya ve döner boruya ayraç panelleri alüminyum perçinle perçinlenecek, paneller 2 mm kalınlığında galvanizli sactan olacaktır.
  5. Taşıyıcı boru 48 x 3,2  mm kalınlığında,döner boru 60 x 2 mm kalınlığında ayrıca profil yıldız ayak mukavim olabilmesi için 50x30x2 mm kalınlığında olacaktır.
  6. Yıldız ayak, taşıyıcı boru ve döner boru ısıya, neme, paslanmaya karşı mukavim olabilmesi için elektrostatik toz boyalı olacaktır.
  7. Döner tablaya takılacak olan dosya askısının tablayla uyumlu olması ve dosyaların düz olarak durması sağlanacaktır.
  8. Her döner raf 500 adet dosya alacak kapasitede olmalıdır.
  9. Raflar dosya ebatlarına göre düzenlenmeli, blok aralıkları hareketi zorlaştırmamalıdır.
  10. Rafların en alt seviyesi herhangi bir su baskınına karşın yerden 10-15 cm yükseklikte olacaktır.